برای ایجاد مشتری حقیقی یا حقوقی روی گزینه "مشتری جدید" که در شکل زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، کلیک نمایید سپس اطلاعات مربوط به مشتری موردنظرتان را در پنجره باز شده که به رنگ زرد نمایش داده شده ، وارد کنید.

هنگام تعریف مشتری شما میتوانید از طریق وارد کردن نام ،نام خانوادگی، پست الکترونیک و شماره موبایل ، لیست تمامی اشخاص ثبت شده در پروفایل را جستجو نمایید و آنها را در لیست مشتریان خود اضافه کنید

برای مشاهده جزئیات شخص مورد نظر میتوانید با کلیک روی نام آن شخص لیست جزئیات آن را مشاهده کنید

 

 

 

در صفحه مربوط به تعریف مشتری،بخش های مختلفی چون: اطلاعات عمومی، جزئیات، اطلاعات تماس، اطلاعات حساب، بازاریابی، فروش، پشتیبانی و فیلد شخصی وجود دارد. که در ابتدا قسمت "اطلاعات عمومی" نشان داده می شود که در ابتدا باید از طریق گزینه "نوع" مشخص کنید که مشتری "حقیقی" است یا "حقوقی". پس از مشخص کردن نوع مشتری، سایر قسمت ها نشان داده می شوند.

 

 اطلاعات عمومی مشتری شامل موارد زیر است:

  • نام: اسم کوچک مشتری حقیقی را در این قسمت وارد کنید.
  • نام خانوادگی: اسم فامیل مشتری حقیقی را در این قسمت وارد کنید. در صورتیکه مشتری حقوقی باشد این قسمت غیر فعال می شود.
  • نوع: این قسمت دارای دو گزینه حقیقی و حقوقی است. پس از انتخاب یکی از گزینه، سایر بخش ها مانند جزئیات، اطلاعات تماس، اطلاعات حساب، بازاریابی و ... متناسب با نوع انتخاب شده، نشان داده می شوند.
  • کدملی: کد ملی مشتری حقیقی را در این قسمت وارد کنید.
  • صورت حساب: در این قسمت شماره حساب مشتری را وارد نمایید.
  • کد اقتصادی: کد اقتصادی مشتری را در این قسمت بنویسید.
  • تاریخ: تاریخ ایجاد پرونده مشتری را از تقویمی که در این قسمت وجود دارد، انتخاب کنید.
  • بازرسی: اطلاعات مربوط به بازرسی را در این قسمت وارد نمایید.
  • توضیحات: در این قسمت می توانید توضیحات مربوط به مشتری را تایپ کنید.
  • رابط: این قسمت ارتباط بین مشتریان حقوقی و حقیقی را نشان می دهد. می توانید مشتری دیگری را به عنوان رابط تعریف کنید که در اینصورت این رابطه به صورت دو طرفه می شود. برای وارد کردن اطلاعات این قسمت می توانید، نام رابط را به صورت دستی در ستون "رابط" بنویسید و یا اینکه نام فرد رابط را از منوی بازشونده در ستون "رابط (مشتریان)" انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در ستون "سمت" پست سازمانی فرد رابط را وارد نمایید.

 

امکان ایجاد سریع شخص حسابداری در ماژول مشتری :
گزینه ای با نام "ذخیره و اضافه کردن حساب" در هنگام ذخیره مشتری (در ماژول مشتری) وجود دارد که با کلیک برروی آن پنجره ای مانند پنجره ایجاد شخص جدید باز می شود.
 
با انتخاب مسیر ذخیره سازی حساب و کلیک برروی ذخیره کردن، شخص به مشتری های ماژول مشتری و حساب آن به اشخاص ماژول حسابداری اضافه می شود.
*توجه شود که ذخیره سازی زمانی انجام می شود که سطح انتخاب شده برای ایجاد حساب شخص از نوع اجباری (مشتری) باشد*
 
توضیحات مربوط به اضافه کردن شخص جدید در ماژول حسابداری را می توانید در این صفحه مطالعه نمایید
 


 

نکته : تعریف رابط به دو صورت امکان پذیر می باشد :

1- می توانید رابط جدید تعریف نمایید

2- می توانید از لیست مشتریان خود ، مشتری مورد نظر خود را به عنوان رابط ثبت نمایید

توجه: در صورتیکه بخواهید تمامی اطلاعاتی را که وارد کرده اید را پاک کنید می توانید روی دکمه کلیک کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات با کلیک روی دکمه "ذخیره"، مشتری جدید ایجاد می شود سپس صفحه مربوط به جزئیات مشتری نشان داده می شود. لازم به ذکر است برای ایجاد مشتری جدید یکی از گزینه های کد ملی، ایمیل و شماره موبایل باید وارد شده باشد و همچنین این گزینه ها نباید تکراری باشند (یعنی قبلا در سیستم ایجاد نشده باشد). آخرین مشتری ایجاد شده در ابتدای لیست مشتریان قرار می گیرد.